Gananoque Rec Centre, Venues, Future Stars (U5) (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
(2-2)
12:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOVF09]
Bantam Black (U15)
(3-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM108]
Atom LL 1 (U11)
(5-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM163]
Peewee LL1 (U13)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Midget Black (U20)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam Red (U15)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee REP (U13)
5:00 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-B-P-A-4]
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom REP (U11)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
(1-2)
6:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-2]
Midget Black (U20)
(5-1)
8:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID177]
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Linked Game Deleted
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
(1-4)
7:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-2]
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7) & IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
(0-0)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
Minor Novice 2 (U8)
(0-0)
11:00 AM
vs. Stone Mills Sabres
Atom LL 1 (U11)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-4]
Atom REP (U11)
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
2:30 PM-4:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
(2-1)
4:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-4]
Bantam Red (U15)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
(4-1)
12:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOVF15]
Bantam Black (U15)
(2-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM155]
Midget Red (U20)
(3-2)
2:30 PM
@ Midget Black (U20)
[MID203]
Bantam Red (U15)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
5:00 PM-6:00 PM
Linked Game Cancelled
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom REP (U11)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-6]
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-6]
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
(0-0)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 1
Minor Novice 2 (U8)
(0-0)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
First Shift Program
10:00 AM-11:00 AM
Linked Game Deleted
Atom LL 1 (U11)
(2-1)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
[ATM-LP-A05]
Midget Red (U20)
(6-0)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
[MID-LP-A02]
Atom REP (U11)
(6-13)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
[ATM-LP-A05]
Peewee REP (U13)
(10-3)
2:30 PM
vs. Stirling Blues
[PW=LP=A018]
Bantam Red (U15)
(2-3)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM-LP-A02]
Bantam Black (U15)
(2-3)
5:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM-LP-A03]
02030405060708
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
(5-2)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM-LP-A08]
Midget Black (U20)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Midget Red (U20)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Gananoque JUNIOR C
2:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Black (U15)
(1-4)
7:00 PM
@ Bantam Red (U15)
[BTM-LP-A05]
Midget Red (U20)
(7-2)
8:00 PM
@ Midget Black (U20)
[MID-LP-A06]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
(0-0)
9:00 AM
vs. Frontenac Flyers
Minor Novice 2 (U8)
(0-0)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
First Shift Program
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
(0-3)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
[ATM-LP-A11]
Novice REP (U9)
(5-0)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV-FI36]
Peewee LL1 (U13)
(2-4)
2:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
[PW-LP-A07]
Bantam Black (U15)
(2-2)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM-LP-A08]
Midget Red (U20)
(2-2)
4:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID-LP-A09]
Midget REP (U18)
5:00 PM-7:00 PM
Practice
09101112131415
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
(3-7)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers
[NOV-FI37]
Atom REP (U11)
(4-6)
1:30 PM
vs. Brighton Braves
[ATM-LP-A08]
Peewee REP (U13)
(8-3)
3:00 PM
vs. Brighton Braves
[PW=LP=A021]
Midget Black (U20) & Midget Red (U20)
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
(7-0)
6:00 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV-FI43]
Peewee LL1 (U13)
(8-6)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets 302
[PW-LP-A11]
Midget Red (U20)
(4-0)
8:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[MID-LP-A14]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice LL 1 (U9)
(4-1)
12:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOVF24]
Midget Black (U20)
(2-0)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID-LP-A17]
Atom REP (U11)
2:00 PM
vs. A Bay - Clayton
16171819202122
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Midget Black (U20)
(4-4)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID-LP-A20]
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
(1-2)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[PW-LP-A17]
Midget Red (U20)
(5-2)
8:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID-LP-A21]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
23242526272829
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Bantam Black (U15)
(2-1)
12:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM-LP-A19]
Atom LL 1 (U11)
(0-4)
1:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[ATM-LP-A28]
Bantam Red (U15)
(4-2)
2:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[BTM-LP-A20]
Novice LL 1 (U9)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Midget Red (U20)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Midget Black (U20)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
[PW=LP=A003]
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Gananoque JUNIOR C
7:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
2:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOV-FI42]
Atom REP (U11)
3:15 PM
vs. Loyalist Jets
[ATM-LP-A12]
Peewee REP (U13)
4:45 PM
vs. Tweed Hawks
[PW=LP=A029]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 2 (U7) & IP 1 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
1:00 PM
vs. Norwood Hornets
[PW=LP=A030]
Atom REP (U11)
2:45 PM
vs. Napanee Stars AE
Novice REP (U9)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
View Another Team
View AllOur Sponsors
McDonalds
Social Networking
Follow Us On
Follow Gananoque Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Gananoque Minor Hockey on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Printed from ganminorhockey.com on Tuesday, February 25, 2020 at 3:45 PM