Organization Calendar (Gananoque Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 26, 2020-Feb 15, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
IP 1 (U7) - IP Fun day
IP 2 (U7) - IP Fun day
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
12:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Bantam Black (U15)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 1
Midget Black (U20)
2:30 PM
vs. Midget Red (U20)
Bantam Red (U15)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM
@ Prince Edward County Kings
PECC [O-B-A-B-5]
Atom LL 1 (U11)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM
@ Prince Edward County Kings
Lehigh Arena [O-B-M-B-5]
Atom REP (U11)
5:00 PM-6:00 PM
Linked Game Cancelled
Atom REP (U11)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam Black (U15)
6:30 PM
@ Frontenac Flyers 2
Frontenac [BTM148]
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 1
Minor Novice 2 (U8)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
First Shift Program
10:00 AM-11:00 AM
Linked Game Deleted
Novice LL 1 (U9)
10:00 AM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [NOVF02]
Atom LL 1 (U11)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
Midget Red (U20)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Atom REP (U11)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
Peewee REP (U13)
2:30 PM
vs. Stirling Blues
Bantam Red (U15)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
Bantam Black (U15)
5:00 PM
vs. Napanee Stars 2
Midget Black (U20)
7:00 PM
@ Napanee Stars 1
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
Bantam Black (U15) - Leeds Bantam House
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
Gananoque JUNIOR C
2:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
8:00 PM
@ Prince Edward County Kings 1
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
7:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
Midget Black (U20)
8:00 PM
vs. Midget Red (U20)
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget Red (U20)
7:30 PM
@ Frontenac Flyers 2
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
vs. Frontenac Flyers
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
Novice LL 1 (U9)
10:00 AM
@ Loyalist Jets
Henderson [NOVF19]
First Shift Program
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Bantam Red (U15)
1:00 PM
@ Napanee Stars 1
Novice REP (U9)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
Peewee LL1 (U13)
2:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
Midget Black (U20)
3:00 PM
@ Stirling Blues 1
Bantam Black (U15)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Midget Red (U20)
4:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
Gananoque JUNIOR C
6:00 PM-10:00 PM
Practice
Gananoque JUNIOR C
6:00 PM-10:00 PM
Practice
Feb 09Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15
Midget Red (U20) - Bob Black Memorial
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Peewee LL1 (U13)
11:00 AM
@ Stirling Blues 2
Novice REP (U9)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
6:00 PM
vs. Loyalist Jets
Peewee LL1 (U13)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets 302
Midget Red (U20)
8:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
@ Loyalist Jets
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
Atom LL 1 (U11)
10:00 AM
@ Prince Edward County Kings 1
Bantam Red (U15)
10:00 AM
@ Deseronto Bulldogs
Peewee LL1 (U13)
11:00 AM
@ Prince Edward County Kings 1
Novice LL 1 (U9)
12:00 PM
vs. Stirling Blues
Midget Black (U20)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from ganminorhockey.com on Wednesday, January 29, 2020 at 8:45 AM