Gananoque Rec Centre, Venues (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
T (2-2)
12:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOVF09]
Bantam Black (U15)
W (3-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM108]
Atom LL 1 (U11)
W (5-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM163]
Peewee LL1 (U13)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Midget Black (U20)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam Red (U15)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee REP (U13)
5:00 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-B-P-A-4]
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom REP (U11)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
L (1-2)
6:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-2]
Midget Black (U20)
W (5-1)
8:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID177]
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Linked Game Deleted
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
L (1-4)
7:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-2]
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7) & IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
Minor Novice 2 (U8)
T (0-0)
11:00 AM
vs. Stone Mills Sabres
Atom LL 1 (U11)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-4]
Atom REP (U11)
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
2:30 PM-4:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
W (2-1)
4:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-4]
Bantam Red (U15)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
W (4-1)
12:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOVF15]
Bantam Black (U15)
W (2-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM155]
Midget Black (U20)
(2-3)
2:30 PM
vs. Midget Red (U20)
[MID203]
Bantam Red (U15)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
5:00 PM-6:00 PM
Linked Game Cancelled
Atom REP (U11)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-6]
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-6]
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 1
Minor Novice 2 (U8)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
First Shift Program
10:00 AM-11:00 AM
Linked Game Deleted
Atom LL 1 (U11)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
Midget Red (U20)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Atom REP (U11)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
Peewee REP (U13)
2:30 PM
vs. Stirling Blues
Bantam Red (U15)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
Bantam Black (U15)
5:00 PM
vs. Napanee Stars 2
02030405060708
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
Gananoque JUNIOR C
2:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
7:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
Midget Black (U20)
8:00 PM
vs. Midget Red (U20)
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
vs. Frontenac Flyers
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
First Shift Program
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
Novice REP (U9)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV-FI36]
Peewee LL1 (U13)
2:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
Bantam Black (U15)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
Midget Red (U20)
4:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
Gananoque JUNIOR C
6:00 PM-10:00 PM
Practice
Gananoque JUNIOR C
6:00 PM-10:00 PM
Practice
09101112131415
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers
[NOV-FI37]
Atom REP (U11)
1:30 PM
vs. Brighton Braves
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
6:00 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV-FI43]
Peewee LL1 (U13)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets 302
Midget Red (U20)
8:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 2 (U8)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings
Novice LL 1 (U9)
12:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOVF24]
Midget Black (U20)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
16171819202122
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Midget Black (U20)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Black (U20) & Midget Red (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 (U13)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
Midget Red (U20)
8:00 PM
vs. Napanee Stars 1
23242526272829
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Bantam Black (U15)
12:30 PM
vs. Napanee Stars 1
Atom LL 1 (U11)
1:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
Bantam Red (U15)
2:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20) & Midget Red (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Novice REP (U9)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOV-FI42]
Atom REP (U11)
2:00 PM
vs. Loyalist Jets
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    59 - 35 - 22
  • All-Time

    320 - 230 - 104
Printed from ganminorhockey.com on Wednesday, January 29, 2020 at 5:10 PM