Gananoque Rec Centre, Venues (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
W (8-1)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM108]
Atom REP (U11)
T (3-3)
1:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[AT100]
Midget Black (U20)
L (1-3)
3:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID122]
Midget REP (U18)
T (2-2)
4:30 PM
vs. Tweed Hawks
[MD097]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Red (U15)
(1-3)
8:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
[BTM100]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
W (8-3)
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW089]
Atom LL 1 (U11)
L (1-2)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM114]
Bantam Black (U15)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
L (1-2)
4:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID130]
Midget Red (U20)
W (2-0)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[MID131]
Bantam Red (U15)
W (6-1)
6:00 PM
vs. Stirling Blues 2
[BTM103]
01020304050607
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV51]
Peewee LL1 (U13)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
W (4-3)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID135]
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
(0-0)
10:00 AM
vs. Minor Novice 2 (U8)
Bantam Black (U15)
W (4-1)
11:00 AM
vs. Stirling Blues 1
[BTM110]
Novice REP (U9)
12:00 PM
vs. Norwood Hornets
[NOV038]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV44]
Midget Red (U20)
W (6-0)
1:00 PM
vs. Loyalist Jets 502
[MID140]
Atom REP (U11)
L (1-14)
2:00 PM
vs. Napanee Stars
[AT127]
Peewee REP (U13)
W (5-3)
3:30 PM
vs. Stirling Blues
[PW089]
08091011121314
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
L (2-4)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers
[PW091]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[NOV55]
Novice REP (U9)
3:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV040]
Peewee LL1 (U13)
L (4-5)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
[PW108]
Atom LL 1 (U11)
T (1-1)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[ATM123]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Midget REP (U18)
W (3-2)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[MD118]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Midget Red (U20)
W (4-2)
10:00 AM
vs. Stone Mills Sabres
[MID150]
Novice REP (U9)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets
[NOV043]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV58]
Bantam Black (U15)
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
L (8-10)
2:00 PM
vs. Otonabee Wolves
[AT138]
Peewee REP (U13)
W (8-5)
3:30 PM
vs. Loyalist Jets
[PW096]
Atom LL 1 (U11)
5:00 PM-7:00 PM
Practice
15161718192021
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
8:30 AM
vs. Frontenac Flyers
[NOV61]
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Midget REP (U18)
W (3-2)
12:30 PM
vs. Norwood Hornets
[MD127]
Peewee LL1 (U13)
W (3-0)
2:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[PW118]
Atom LL 1 (U11)
L (0-2)
3:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[ATM132]
Bantam Red (U15)
W (1-0)
4:30 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM120]
Midget Black (U20)
L (3-4)
5:30 PM
vs. Frontenac Flyers 3
[MID156]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13) & Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Black (U15)
(2-2)
8:00 PM
vs. Bantam Red (U15)
[BTM122]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 2 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
First Shift Program
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom LL 1 (U11)
L (1-4)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
[ATM133]
Midget Red (U20)
(2-2)
12:00 PM
vs. Midget Black (U20)
[MID158]
Peewee REP (U13)
L (1-3)
1:00 PM
vs. Napanee Stars AE
[PW107]
Novice REP (U9)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Bantam Red (U15)
W (6-0)
4:30 PM
vs. Stirling Blues 1
[BTM125]
Bantam Black (U15)
L (3-4)
5:30 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM126]
22232425262728
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV64]
Peewee LL1 (U13)
L (2-3)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[PW127]
Peewee REP (U13)
L (1-6)
3:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[PW112]
Midget REP (U18)
W (3-2)
4:30 PM
vs. Campbellford Colts
[MD149]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
293031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice REP (U9)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
12:00 PM-1:30 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Bantam Black (U15)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Gananoque ROYALS
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Black (U15)
10:30 AM
vs. Gananoque Islanders
Jan 05Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom LL 1 (U11)
W (3-1)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
[ATM157]
Minor Novice 2 (U8)
(0-0)
11:00 AM
vs. Minor Novice 1 (U8)
Novice REP (U9)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
L (1-3)
1:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID117]
Peewee REP (U13)
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
W (6-2)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets 302
[PW147]
Bantam Red (U15)
W (4-1)
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM142]
Midget Red (U20)
W (4-1)
6:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID179]
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    59 - 35 - 22
  • All-Time

    320 - 230 - 104
Printed from ganminorhockey.com on Wednesday, January 29, 2020 at 3:01 PM