Gananoque Rec Centre, Venues (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Midget REP (U18)
L (1-3)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
[MD032]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice REP (U9)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
L (1-3)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM063]
Bantam Black (U15)
W (8-4)
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[BTM064]
Midget Red (U20)
L (0-6)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID081]
Atom LL 1 (U11)
T (1-1)
4:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3
[ATM064]
Peewee LL1 (U13)
W (4-1)
5:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW037]
Midget Black (U20)
W (5-2)
6:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[MID084]
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Peewee LL1 (U13)
T (1-1)
12:30 PM
vs. Stirling Blues 2
[PW040]
Atom LL 1 (U11)
W (7-0)
1:30 PM
vs. Stirling Blues 2
[ATM069]
Novice REP (U9)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Midget Black (U20)
W (5-0)
3:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID085]
Midget Red (U20)
W (5-0)
4:30 PM
vs. Napanee Stars 3
[MID087]
Bantam Black (U15)
L (1-4)
5:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM069]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam Black (U15)
W (2-1)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM071]
Midget Red (U20)
L (1-4)
10:30 AM
vs. Stirling Blues 2
[MID093]
Peewee LL1 (U13)
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
IP 1 (U7)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
L (1-8)
2:30 PM
vs. Almonte/Pakenham Thunder
Atom LL 1 (U11)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
L (1-7)
5:00 PM
vs. Tweed Hawks
[PW047]
03040506070809
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Midget Red (U20)
W (5-1)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID097]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV33]
Atom LL 1 (U11)
L (1-3)
2:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM079]
Midget REP (U18)
L (0-4)
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[MD052]
Bantam Red (U15)
W (6-0)
5:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM075]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom REP (U11)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
L (4-8)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
[AT072]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5) & IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Midget Black (U20)
W (2-0)
11:00 AM
vs. Stirling Blues 1
[MID103]
Novice REP (U9)
12:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOV014]
Peewee LL1 (U13)
W (6-2)
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW059]
Midget REP (U18)
W (3-0)
2:00 PM
vs. Brighton Braves
[MD059]
Gananoque JUNIOR C
4:00 PM-8:00 PM
Practice
10111213141516
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Peewee REP (U13)
L (4-12)
12:30 PM
vs. Napanee Stars
[PW060]
Bantam Red (U15)
W (2-1)
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM082]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
3:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[NOV37]
Novice REP (U9)
4:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOV015]
Midget Black (U20)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Midget REP (U18)
L (1-5)
6:30 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[MD065]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
T (2-2)
7:00 PM
vs. Napanee Stars
[MD069]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
17181920212223
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom LL 1 (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Peewee LL1 (U13)
W (3-0)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[PW077]
Bantam Black (U15)
T (2-2)
8:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM093]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
W (6-0)
1:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[PW080]
Atom REP (U11)
W (8-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars AE
[AT097]
Midget REP (U18)
T (4-4)
4:00 PM
vs. Bancroft Jets
[MD090]
Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
24252627282930
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
W (8-1)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[ATM108]
Atom REP (U11)
T (3-3)
1:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[AT100]
Midget Black (U20)
L (1-3)
3:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID122]
Midget REP (U18)
T (2-2)
4:30 PM
vs. Tweed Hawks
[MD097]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Red (U15)
(1-3)
8:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
[BTM100]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
W (8-3)
1:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW089]
Atom LL 1 (U11)
L (1-2)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM114]
Bantam Black (U15)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
L (1-2)
4:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[MID130]
Midget Red (U20)
W (2-0)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[MID131]
Bantam Red (U15)
W (6-1)
6:00 PM
vs. Stirling Blues 2
[BTM103]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV51]
Peewee LL1 (U13)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
W (4-3)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID135]
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
(0-0)
10:00 AM
vs. Minor Novice 2 (U8)
Bantam Black (U15)
W (4-1)
11:00 AM
vs. Stirling Blues 1
[BTM110]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
12:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV44]
Novice REP (U9)
12:00 PM
vs. Norwood Hornets
[NOV038]
Midget Red (U20)
W (6-0)
1:00 PM
vs. Loyalist Jets 502
[MID140]
Atom REP (U11)
L (1-14)
2:00 PM
vs. Napanee Stars
[AT127]
Peewee REP (U13)
W (5-3)
3:30 PM
vs. Stirling Blues
[PW089]
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    58 - 35 - 20
  • All-Time

    319 - 230 - 102
Printed from ganminorhockey.com on Tuesday, January 28, 2020 at 2:27 AM