Gananoque Rec Centre, Venues (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Peewee REP (U13)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam Red (U15)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
7:00 PM
vs. Brockville Braves
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Future Stars (U5) & Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom LL 1 (U11)
9:30 AM
vs. Brockville Braves
Peewee LL1 (U13)
10:30 AM-12:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Novice REP (U9)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
Atom REP (U11)
W (4-2)
2:00 PM
vs. Centre Hastings Grizzlies
[AT004]
Peewee REP (U13)
W (10-4)
3:30 PM
vs. Brighton Braves
[PW006]
Midget REP (U18)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
6:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
Sep 29Sep 300102030405
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom REP (U11)
T (4-4)
12:30 PM
vs. Douro Dukes
[AT007]
Bantam Red (U15)
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Bantam Black (U15)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
4:00 PM-5:30 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Midget REP (U18)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Midget Black (U20)
W (8-3)
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID059]
Bantam Black (U15)
W (6-3)
11:00 AM
vs. Stirling Blues 2
[BTM046]
Atom LL 1 (U11)
W (2-1)
12:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[ATM038]
Novice LL 1 (U9)
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
W (17-10)
2:00 PM
vs. Bancroft Jets
[AT016]
Peewee REP (U13)
L (1-5)
3:30 PM
vs. Douro Dukes
[PW016]
06070809101112
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Novice LL 1 (U9)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom REP (U11)
W (9-8)
1:30 PM
vs. Stirling Blues
[AT022]
Peewee REP (U13)
L (2-4)
3:00 PM
vs. Norwood Hornets
[PW019]
Midget REP (U18)
W (5-1)
4:30 PM
vs. Lakefield Chiefs
[MD006]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Bantam Red (U15)
W (6-0)
10:00 AM
vs. Prince Edward County Kings 1
[BTM051]
Peewee LL1 (U13)
W (7-2)
11:00 AM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[PW015]
Novice REP (U9)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
W (2-1)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 1
[MID067]
Atom REP (U11)
L (4-12)
2:00 PM
vs. Brighton Braves
[AT034]
Novice LL 1 (U9)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Bantam Black (U15)
W (10-2)
5:30 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM053]
13141516171819
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Bantam Red (U15)
W (8-1)
12:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM054]
Midget REP (U18)
L (0-4)
2:00 PM
vs. Stirling Blues
[MD016]
Midget Black (U20)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee LL1 (U13)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
L (3-8)
7:00 PM
vs. Frontenac Flyers
[AT039]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
20212223242526
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Midget REP (U18)
L (1-3)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
[MD032]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 1 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice REP (U9)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Bantam Red (U15)
L (1-3)
1:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM063]
Bantam Black (U15)
W (8-4)
2:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 1
[BTM064]
Midget Red (U20)
L (0-6)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID081]
Atom LL 1 (U11)
T (1-1)
4:00 PM
vs. Frontenac Flyers 3
[ATM064]
Peewee LL1 (U13)
W (4-1)
5:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[PW037]
Midget Black (U20)
W (5-2)
6:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[MID084]
2728293031Nov 01Nov 02
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Minor Novice 1 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Practice
Peewee LL1 (U13)
T (1-1)
12:30 PM
vs. Stirling Blues 2
[PW040]
Atom LL 1 (U11)
W (7-0)
1:30 PM
vs. Stirling Blues 2
[ATM069]
Novice REP (U9)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
Midget Black (U20)
W (5-0)
3:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID085]
Midget Red (U20)
W (5-0)
4:30 PM
vs. Napanee Stars 3
[MID087]
Bantam Black (U15)
L (1-4)
5:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[BTM069]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Midget Red (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget REP (U18)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam Black (U15)
W (2-1)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM071]
Midget Red (U20)
L (1-4)
10:30 AM
vs. Stirling Blues 2
[MID093]
Peewee LL1 (U13)
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
IP 1 (U7)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
L (1-8)
2:30 PM
vs. Almonte/Pakenham Thunder
Atom LL 1 (U11)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Peewee REP (U13)
L (1-7)
5:00 PM
vs. Tweed Hawks
[PW047]
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
Minor Novice 1 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Practice
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Midget Red (U20)
W (5-1)
12:30 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[MID097]
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:30 PM
vs. Loyalist Jets
[NOV33]
Atom LL 1 (U11)
L (1-3)
2:30 PM
vs. Prince Edward County Kings 3
[ATM079]
Midget REP (U18)
L (0-4)
3:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[MD052]
Bantam Red (U15)
W (6-0)
5:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM075]
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom REP (U11)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom REP (U11) & Peewee REP (U13)
6:30 AM-7:30 AM
Shared Practice
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom REP (U11)
L (4-8)
7:00 PM
vs. Loyalist Jets
[AT072]
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Future Stars (U5) & IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Minor Novice 1 (U8)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Midget Black (U20)
W (2-0)
11:00 AM
vs. Stirling Blues 1
[MID103]
Novice REP (U9)
12:00 PM
vs. Stirling Blues
[NOV014]
Peewee LL1 (U13)
W (6-2)
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings 2
[PW059]
Midget REP (U18)
W (3-0)
2:00 PM
vs. Brighton Braves
[MD059]
Gananoque JUNIOR C
4:00 PM-8:00 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    70 - 42 - 29
  • All-Time

    331 - 237 - 111
Printed from ganminorhockey.com on Tuesday, February 18, 2020 at 10:20 PM