Gananoque Rec Centre, Venues (Gananoque Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 22Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
T (0-0)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV64]
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
L (2-3)
2:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[PW127]
2019-2020
Peewee REP (U13)
L (1-6)
3:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[PW112]
2019-2020
Midget REP (U18)
W (3-2)
4:30 PM
vs. Campbellford Colts
[MD149]
2019-2020
Bantam Red (U15) & Bantam Black (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Dec 29Dec 30Dec 3101020304
2019-2020
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
12:00 PM-1:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
2019-2020
Bantam Black (U15)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Gananoque ROYALS
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Red (U15)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Black (U15)
10:30 AM
vs. Gananoque Islanders
05060708091011
2019-2020
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Red (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
W (3-1)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets 201
[ATM157]
2019-2020
Minor Novice 2 (U8)
(0-0)
11:00 AM
vs. Minor Novice 1 (U8)
2019-2020
Novice REP (U9)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Red (U20)
L (1-3)
1:00 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[MID117]
2019-2020
Peewee REP (U13)
2:00 PM-3:00 PM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
W (6-2)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets 302
[PW147]
2019-2020
Bantam Red (U15)
W (4-1)
5:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM142]
2019-2020
Midget Red (U20)
W (4-1)
6:00 PM
vs. Napanee Stars 1
[MID179]
12131415161718
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
9:30 AM-10:30 AM
Practice
2019-2020
Gananoque ROYALS
10:30 AM-12:30 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
2019-2020
Bantam Red (U15)
W (2-1)
1:30 PM
vs. Frontenac Flyers 2
[BTM145]
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
L (1-8)
2:30 PM
vs. Loyalist Jets 301
[PW151]
2019-2020
Midget Red (U20)
W (3-1)
3:30 PM
vs. Frontenac Flyers 3
[MID185]
2019-2020
Midget Black (U20)
W (5-0)
4:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[MID187]
2019-2020
Novice REP (U9)
5:30 PM
vs. Frontenac Flyers
[NOV066]
2019-2020
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Red (U20) & Midget Black (U20)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Bantam Red (U15)
W (16-1)
7:00 PM
vs. Stone Mills Sabres
[BTM105]
2019-2020
Bantam Black (U15)
T (3-3)
8:00 PM
vs. Frontenac Flyers 1
[BTM094]
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM
vs. Stirling Blues
2019-2020
Minor Novice 1 (U8)
9:00 AM-10:00 AM
Linked Game Cancelled
2019-2020
Minor Novice 2 (U8)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Frontenac Flyers
2019-2020
First Shift Program
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
12:30 PM-2:00 PM
Linked Game Cancelled
2019-2020
Peewee REP (U13)
2:00 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-B-P-A-2]
2019-2020
Midget Black (U20)
4:00 PM-5:00 PM
Linked Game Cancelled
2019-2020
Midget Black (U20)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID191]
2019-2020
Midget REP (U18)
5:00 PM-7:00 PM
Linked Game Cancelled
19202122232425
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
T (2-2)
12:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[NOVF09]
2019-2020
Bantam Black (U15)
W (3-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM108]
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
W (5-0)
2:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[ATM163]
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Black (U20)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
2019-2020
Bantam Red (U15)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
5:00 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-B-P-A-4]
2019-2020
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
L (1-2)
6:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-2]
2019-2020
Midget Black (U20)
W (5-1)
8:00 PM
vs. Loyalist Jets 501
[MID177]
2019-2020
Midget Black (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Linked Game Deleted
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
L (1-4)
7:30 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-2]
2019-2020
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 2 (U7) & IP 1 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
First Shift Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
2019-2020
Minor Novice 2 (U8)
T (0-0)
11:00 AM
vs. Stone Mills Sabres
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
12:00 PM-1:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
1:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-4]
2019-2020
Atom REP (U11)
1:00 PM-2:30 PM
Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
2:30 PM-4:00 PM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
W (2-1)
4:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-4]
2019-2020
Bantam Red (U15)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
262728293031Feb 01
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
W (4-1)
12:30 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[NOVF15]
2019-2020
Bantam Black (U15)
W (2-1)
1:30 PM
vs. Napanee Stars 1
[BTM155]
2019-2020
Midget Black (U20)
(2-3)
2:30 PM
vs. Midget Red (U20)
[MID203]
2019-2020
Bantam Red (U15)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
5:00 PM-6:00 PM
Linked Game Cancelled
2019-2020
Atom REP (U11)
5:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-A-B-6]
2019-2020
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM
vs. Prince Edward County Kings
[O-B-M-B-6]
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Linked Game Cancelled
2019-2020
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Black (U20)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Red (U20)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Future Stars (U5)
8:00 AM-9:00 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8)
T (0-0)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 1
2019-2020
Minor Novice 2 (U8)
T (0-0)
9:00 AM
vs. Napanee Stars 2
2019-2020
First Shift Program
10:00 AM-11:00 AM
Linked Game Deleted
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
W (2-1)
11:00 AM
vs. Loyalist Jets 202
[ATM-LP-A05]
2019-2020
Midget Red (U20)
W (6-0)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
[MID-LP-A02]
2019-2020
Atom REP (U11)
L (6-13)
1:00 PM
vs. Stirling Blues
[ATM-LP-A0001]
2019-2020
Peewee REP (U13)
W (10-3)
2:30 PM
vs. Stirling Blues
[PW=LP=A018]
2019-2020
Bantam Red (U15)
L (2-3)
4:00 PM
vs. Loyalist Jets
[BTM-LP-A02]
2019-2020
Bantam Black (U15)
L (2-3)
5:00 PM
vs. Napanee Stars 2
[BTM-LP-A03]
Feb 02Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8) & Minor Novice 2 (U8)
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
W (5-2)
9:30 AM
vs. Frontenac Flyers 2
[ATM-LP-A08]
2019-2020
Midget Black (U20)
12:30 PM-1:30 PM
Practice
2019-2020
Midget Red (U20)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
2019-2020
Gananoque JUNIOR C
2:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Bantam Black (U15) & Bantam Red (U15)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Peewee REP (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Midget REP (U18)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
6:30 AM-7:30 AM
Practice
2019-2020
Novice REP (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Atom REP (U11)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Red (U15)
(4-1)
7:00 PM
vs. Bantam Black (U15)
[BTM-LP-A05]
2019-2020
Midget Black (U20)
(2-7)
8:00 PM
vs. Midget Red (U20)
[MID-LP-A06]
2019-2020
Novice LL 1 (U9)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
Future Stars (U5)
7:00 AM-8:00 AM
Practice
2019-2020
IP 1 (U7) & IP 2 (U7)
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice 1 (U8)
T (0-0)
9:00 AM
vs. Frontenac Flyers
2019-2020
Minor Novice 2 (U8)
T (0-0)
10:00 AM
vs. Loyalist Jets
2019-2020
First Shift Program
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Atom LL 1 (U11)
L (0-3)
12:00 PM
vs. Stirling Blues 1
[ATM-LP-A11]
2019-2020
Novice REP (U9)
W (5-0)
1:00 PM
vs. Napanee Stars
[NOV-FI36]
2019-2020
Peewee LL1 (U13)
L (2-4)
2:00 PM
vs. Loyalist Jets 301
[PW-LP-A07]
2019-2020
Bantam Black (U15)
T (2-2)
3:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs
[BTM-LP-A08]
2019-2020
Midget Red (U20)
T (2-2)
4:00 PM
vs. Deseronto Bulldogs 2
[MID-LP-A09]
2019-2020
Midget REP (U18)
5:00 PM-7:00 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
Gananoque Rec Centre
600 King St E , Gananoque, ON  
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    339 - 240 - 111
Printed from ganminorhockey.com on Tuesday, July 14, 2020 at 1:38 AM